Usluca Köyü Derneği
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Ramazan’da Gezi’nerek Kucaklaştık

Türkiye üzerinde icra edilmeye çalışılan oyunu planlayanların kafalarını duvarlara vururken, ‘Biz nasıl Ramazan ayının maneviyatının bizim oyunumuzu bozacağını hesaplayamadık’ dediklerini duyar gibiyim

 

Farklılıklarımızı koruyarak, birbirimizle dost olarak maneviyatımızı en üst seviyede yaşamamız birilerini fena üzmüş olacak ki! Bir suskunluk bir suskunluk ki! sormayın gitsin…

Mevlana’nın “Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol” sözüne istinaden hataları örterek, öfkelerimizi yenmeyi başarıp, dünyaya örnek bir mesaj vermeyi başardık.

Mübarek Ramazan ayında gezi adını karışıklıkta değil, Ramazan da gezinti yaparak kardeşlerimizle kucaklaşma da kullandık.

Temennim odur ki! Ramazan ayının ardından bazı görüş ayrılıklarımız olsa da temel konularda beraber hareket etmeyi başarmalıyız.

Yani gerektiğinde şahsi düşünceleri bir kenara koyup, ülke menfaatlerimiz için bütünleşmeliyiz.

Ülke menfaatleri parti, mezhep, köken, cemaat, cemiyet ve maddi kazançlardan önde gelmelidir.

Benim gibi yaşamalısın ile benim gibi düşünmelisin yerine ihtilaflardan uzak yaşamayı öğrenmeli saygıyı ve birliği en temel birlikteliğimiz olarak görmeliyiz.

Suçlamak veya suçlu aramak yerine geleceğimiz olan çocuklarımızı düşünerek ülkemizin huzurunun bozulması için çirkin oyunları sahneleyenlerin ekmeklerinin üzerine yağ sürmemeliyiz.

Türkiye’nin dünya üzerinde yaşayan Türkler ile Müslümanlar için öneminin farkında olarak ülkemizin huzuru noktasında hepimize önemli görevler düşmektedir.

Zaman birlik zamanıdır, gelin ülke menfaatlerini kişisel menfaatlerimizin önünde tutalım.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku