Usluca Köyü Derneği
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Kara Bulutlar Çekilecek

Türkiye’nin dünya coğrafyasında önemi büyük olan nadir ülkelerden birisi olması nedeniyle dünyayı yönetmeye çalışan baş aktörler tarafından devamlı suretle adım adım takip edilmektedir.

 

Her ülkenin kendine has sorunları vardır. Yalnız bizi bize bırakmayarak, sıkıntılarımızı çözmek üzere olduğumuz anlaşılınca bir takım oyunlar ile ülkemiz karıştırılmaya çalışılmaktadır.

 

Karışıklık yaratmak için ise PKK terör örgütü değişik çevreler tarafından taşeron olarak kullanılmakta ve ülkemizin üzerinde kara bulutların dolaşması sağlanmaktadır.

 

Ülkemiz bu konuda ciddi adımlar atarak, bu kara bulutların ülkemizin huzuru noktasında tepemizden yok olması için tabiri caizse bir seferberlik ilan etmiştir.

 

Çok eski yıllarda ABD’yi düşünürseniz siyahlar oy bile kullanamıyordu ama bugün aynı ülkenin başında başkan olarak siyah Obama oturuyor.

 

Ülkemizde hiçbir zaman bu tarz bir ayırım olmadı, her etnik kimlikten kişiler başbakanda oldular, Milletvekili de, Bakan da…

 

O zaman bu ülkede yaşayan herkes ile her kesimin birbiri ile kucaklaşmasından daha doğal bir şey olamaz.

 

Tabi ülkemizde barış atmosferinin hakim olmasından kriz fırsatçıları ile Ortadoğu’da ciddi bir savaşın çıkmasını isteyenler bu huzurdan tamamen rahatsızlar.

 

Türkiye huzur içerisinde yaşarsa, çevresindeki ülkelerde de barış olacağını bilenler son günlerde yapılan çalışmalardan bayağı rahatsızlar…

 

Onun için bizlere düşen çok büyük görevler bulunmaktadır.

 

Bu durumu Mevlana’nın sözleri ile noktalamak istiyorum.

 

Mevlânâ’nın “Ben yetmiş iki milletle (bütün dinlerle) beraberim” dediğini duyan ve buna içerleyen Kadı Sıraceddin, bilginlerinden birini, Mevlânâ’ya göndermiş.

 

Ona sıkı sıkıya da tembih etmiş. “Git ve Mevlânâ’ya herkesin içinde sor. Bu sözü demiş mi, dememiş mi? Demişse hakaret et…”

Bilgin dergâha gider, “Sen yetmiş iki milletle beraberim demişsin, doğru mu?” diye sorar.

Mevlânâ “Evet” der, “Hâlâ da deyip duruyorum.”

 

Âlim, Mevlânâ’ya hakarete başlayınca, Mevlânâ gülerek şöyle der: “ BU SÖYLEDİKLERİNE RAĞMEN SENİNLE DE BERABERİM”..

 

Hz. Mevlana yine bir sözünde; “Ben pergel gibiyim. Bir ayağımla İslâm şeriatında sağlamca durduğum halde diğer ayağımla yetmiş iki milletle beraberim. Bütün milletler kendi sırrını bizden dinlerler” demiş.

 

Son günlerde ülkemizde esen barış ve kardeşlik havasının devamlı olması dileğiyle…

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku