Usluca Köyü Derneği
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Köylülerimiz Kurban Bağışında Bulundu

Usluca Köyü Muhtarı ve dernek iş birliği ile Zeytin Dalı harekatına katılan mehmetçikler için kurbanlar kesildi.

Usluca Köyü Derneğinin  yaptığı organizasyonla 25 adet kurban hissesini topladı. Toplanan kurbanlar Usluca Köyü Muhtarı Yılmaz Kütük ve beraberindekilerle birlikte Afrin kahramanlarına götürüldü.

Kesilen kurbanlar Mehmetçiğin görev yaptığı karakollara dağıtıldı. Konu ile ilgili olarak Usluca Muhtarı Yılmaz Kütük yaptığı açıklamada; “Köylülerimiz Afrin’de terör örgütüyle mücadele ederek büyük zafer kazanan Mehmetçiklere moral ve destek vermek için yardım kampanyası başlattı. İstanbul’daki Usluca Köyü Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Selçuk Dokgöz’ün de katkılarıyla köylülerimiz kurban bağışında bulundu. Köyümüzün yaptığı bağışların vekaletini alarak Afrin’i teröristlerden temizleyen kahraman Mehmetçiklerimiz için Hatay’da şükür kurbanı kestik. Giresunlu hemşehrimiz Hatay Kumru Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu’da kurbanların Mehmetçiklere ulaştırılmasında yardımcı oldu. Kaymakamımızın desteğiyle 25 adet küçükbaş kurban, Mehmetçiğin görev yaptığı karakollara gönderildi. Vatan bizim bu topraklar bizim. Bu vatan bize altın tepsi de sunulmadı. Her karışına oluk oluk kan akıttık.

Sakarya’da, Çanakkale’de, Dumlupınar ve Afyonkarahisar’da. Bugünden sonra da vatanımızı hiçbir şekilde böldürmeye izin vermiyoruz ve verdirmeyeceğiz. Bu can bu bedende olduğu sürece vatanımız için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Kaymakamımıza, köy dernek başkanımıza ve duyarlı davranışlarından dolayı köylülerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Usluca Köyü derneği ayrıca 24 mart 2018 Cumartesi günü de İstanbul Esenlerde Zeytin dalı ve tüm şehitler için okunan hatimlerin duası  ve mevlid programı icra edecek.