Usluca Köyü Derneği
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Usluca Köyü Geleneksel Piknik Organizasyonu

Usluca Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen piknikte, elde edilen gelir  dernek yönetiminin yüzünü güldürdü.

1 Temmuz 2018 Pazar günü  İstanbul Kemerburgaz’da ki Bahçelievler Belediyesine ait olan, Çatalçeşme piknik alanında gerçekleşen organizasyonda, Recep Dönmez, Bayram Kantar, Onur Aydın, Zuhal Can ve sevil özen adlı sanatçılar sahne alırken, pikniğin sunuculuğunu da Hüseyin Yetimova yaptı. Sabah saatlerinden itibaren sanatçılar program yaparken, derneğe katkı amaçlı promosyon ürün satışları gerçekleşti.

Semaver takımı, Çaydanlık takımı gibi ürünlerin satışının yapıldığı piknikte yaklaşık 200,000 TL gelir elde edildi. Ağalık yarışının da yapıldığı piknikte, Usluca Köyü Ağası 25,000 TL ile İşadamı Harun Karsavran oldu.

Usluca Köyü İşadamlarının sahneye davet edilerek yapılan ağa yarışında, adaylarından 100 TL sandalye parası alındı. Ayrıca yarışa katılan Ağa adayları derneğe teberru bağışında da bulundular.

Yarışın sonunda 25,000 TL ile en yüksek teklifi veren İşadamı Harun karsavran, Usluca Köyünün 2018-2019  dönem ağası oldu.

Ağalığın açıklanmasıyla birlikte ağalık elbisesini giyen Harun Karsavran  tebrikleri kabul etti.

Pikniğimizde  İlk Olarak Hayırsever bir İş adamımızın sponsorluğuyla 2.000 yakın oyuncak çocuklarımıza ücretsiz dağıtıldı..

Usluca Köyü Pikniğine, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, Çamoluk Dernek Başkanı Hacı Canik ve Yönetim Kurulu,, Yenice Dernek Başkanı Zekeriya Duras ve Yönetim Karadikmen Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Yetimova ve yönetim kurulu, Kaledere Köyü Dernek Başkanı  Numan Kaleli ve Yönetim Kurulu, Taşdemir Köyü Dernek Cemil Köprübaşı  Yönetim kurulu ve Kale Mahallesi Yüksel Küçükarslan   ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Pikniğe Köyden gelen Usluca Köyü Muhtarı Yılmaz Kütük’de katılarak bir de konuşma yaptı.

Dernek Başkanı Selçuk Dokgöz yaptığı konuşmada geldikleri günden beri destekleriyle bizlerle olan hemşerilerimize Şükranlarını Sunarken Piknik Alanı uzakdan yakından gelen hemşerilerimize yönetim adına teşekkürlerini sundu..