Usluca Köyü Derneği
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Çamoluk”ta Rafting Heyecanı

ÇAMOLUK’TA RAFTİNG HEYECANI
Mehteran takımıyla birlikte yapılan Kortej yürüyüşünün ardından,  Çamoluk Kaymakamı Kemal Karahan, Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme, Çamoluk Dernek Başkanı Halil Canik, Rafting as başkanı Fikret Yardımcı birer konuşma yaparak, Çamolukta 1. Yapılan Türkiye Rafting Şampiyonası Çamoluk yarışmalarına katılan sporculara ve yarışları 3 gün boyunca Çamoluk’ta kalarak izleyecek katılımcılara teşekkür ettiler. Protokol konuşmalarından sonra, Türkiye Rafting Şampiyonası Çamoluk Parkuru ilk yarışları için start verildi.
25 takım ve 200 sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın ilk gününde açık yaş erkek kategorisinde Rize Belediyesi Rafting Takımı, U19 Bayan kategorisinde Beyazsu Rafting takımı, U23 Erkek kategorisinde Çaykurspor Rafting takımı, U19 Erkek kategorisinde Rize Gençlik ve Spor Kulübü Rafting takımı birinci oldu.
Geliştirilmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Asbaşkanı Fikret Yardımcı, Çamoluk ilçesinin 3 bin nüfuslu küçük bir ilçe olduğunu söyledi. Yardımcı “Rafting o kadar gelişme sağladı ki ülkemizde dünya şampiyonluğumuz var. Şu anda burada yaptığımız sportif çalışmamızla önümüzdeki aylarda Dubai’de yapılacak Dünya Şampiyonası’nın seçmelerini yapıyoruz. Aramızda milli olmuş çok değerli sporcularımız var. O sporcuları bu bölgedeki sporcularla kaynaştırıp onları da sportif hayata almamız için ve hem de sporun güzelliği olan tanıtımını sağlamak için Çamoluk’ta bu yarışları seyrediyoruz. İki gün daha yarışlarımız sürecek. Bu yarışların sonucunda dereceye girecek ekiplerimiz milli takım seçmelerine alınacaktır” dedi.
Hüseyin Şenel Odacı