Usluca Köyü Derneği
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Çamoluk İstişare Toplantısı Yapıldı.

Çamoluk İstişare Toplantısı Yapıldı.

Çamoluk Derneğinin organizasyonu ile Çamoluk Kaymakamı Efe can Şahin Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz İl Genel Meclis Üyesi Muammer Güleç ve Belediye Meclis Üyeleri, Köy Mahalle Dernek Başkanı , Yönetim Kurulu Üyeleri ile bazı köy muhtarlarının katılımıyla İstanbul Çamlıca ‘ki Çamoluk Dernek Merkezinde yapıldı.
14 Aralık 2019 Cumartesi akşamı yapılan toplantıya köy temsilcilerinin ilgisi yoğun oldu.

Toplantıda Çamoluk Dernek Başkanı Hacı Başkan , Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz ve Çamoluk Kaymakamı Efe can Şahin birer konuşma yaparak katılanları bilgilendirdiler.
İlk Sözü alan Çamoluk Dernek Başkanı Hacı  Başkan katılımın yoğun olmasından dolayı teşekkür ettiği konuşmasında, Çamoluk Derneğinin yaptığı işlerle Türkiye’nin en büyük derneği olduğunu, her yıl 700 öğrenciye burs verdiklerini söyleyen Hacı Başkan, Çamoluk Derneğinin 19 Ocak 2019 pazar günü kongresinin olacağını ve bu kongrede de tekrar aday olacağını açıkladı.
Hacı Başkandan sonra söz alan Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz, Seçildikleri günden bu güne kadar Çamoluk  yaptıklarını anlattığı konuşmasından sonra, Çamoluk’un nüfus sorununa işaret ederek zamanın daraldığını dile getirdi.
Hizmetin insana yani nüfusa göre yapıldığını söyleyen Fatih Düz, daha çok hizmet almanın nüfus artışından geçtiğini ifade etti.
Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz’den sonra söz alan Çamoluk Kaymakamı Efe can Şahin’de il özel idaresi ve Çamoluk Kaymakamlığı tarafından köylere yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.
Kaymakam Efe can Şahin Çamoluk’un içme suyu sorunu olmadığını fakat kontrolsüz biçimde yapılan hayrat çeşmeler nedeniyle doğadaki suyun istenildiği gibi kullanılamadığını söyledi.
Efe can şahin, ayrıca yaylalarda yapılan kaçak yapılar konusunda da vatandaşlara uyarılarda bulundu. Mevcut dönemde yaylalara gelişi güzel kaçak yapı yapmanın kesinlikle yasak olduğunu, bu konu hakkında muhtarların ve köy ihtiyar heyetlerinin gereken bilgileri edinmesi gerektiğini ifade etti.
Çamoluk  ilçeye aidiyet duygularını da takdir ettiğini dile getiren Kaymakam Efe Can Şahin, bazı konuların vatandaş devlet işbirliği ile daha rahat aşılacağını dile getirdi.

Çamoluk hastahanesi için de iki yerin tespit edildiğini bu yerlerden biri sinin hazineye ait olduğunu bir diğerinin de belediyeye ait olduğunu açıklayan Kaymakam Efe Can şahin her iki yerin de sağlık bakanlığına bildirildiğini ifade etti.
Köylere yapılan gölet çalışmaları nedeniyle yolların bozulduğunu bununla ilgili de girişimlerde bulunulduğunu söyleyerek, özellikle Kutluca Köyü ve Akyapı Köyü yollarının bu çalışmalardan çok etkilendiğini söyledi.
Çamoluk’taki sokak hayvanları içinde çalışmaların olduğunu söyleyen Efe Can Şahin, vatandaşların yazın besledikleri hayvanları sonbaharda sokağa terk ederek gittiklerine dikkat çekti.
Sunuculuğunu Kadir Beyin yaptığı toplantı sonunda soru cevap kısmı ile devam ederek daha sonra hatıra fotoğrafı ile son buldu.
Çamoluk Haber