Usluca Köyü Derneği
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Çamoluk Usluca Köyü Festivali

 

Giresun Çamoluk Usluca Köyü’nde düzenlediğimiz festival, Çamoluk ve Usluca Köyü kültürünün izlerini taşıyan uzun soluklu bir festival olarak her sene olduğu gibi bu senede büyük ses getirdi. Köyümüzden ve çevre köylerden, ilçelerden yoğun bir katılım oldu.

AĞA EVDEN KONVOYLA ALINDI

Giresun Çamoluk Usluca Köyü’müzün bir özelliği var; köy her sene ağa seçiyoruz. Seçilen ağa köye yardım yapıyor. Bu sene Çamoluk Usluca Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği’mizin İstanbul’da düzenlediği şenlikte seçtiğimiz ağalık yarışını kazanan köy ağamız A.Mahmut Aydın, konvoyla evinden alınarak Çamoluk Usluca Köyü’müzde düzenlendiğimiz festivale görkemli bir şekilde giriş yaptı.

HALAYLAR, HORONLAR ÇEKİLDİ

Giresun Çamoluk Usluca Köyü kültürünü, örf ve adetlerini yaşayan ve yaşatan bir köyü olarak her sene düzenlediğimiz bu festivalde konuk sanatçılar eşliğinde yöreye özgü halaylar, horonlar çekiliyor. Birçok siyasetçinin, bürokratın, Çamoluk Kaymakamı, Çamoluk Belediye Başkanı, Çamoluk Usluca’lı işadamlarının, STK temsilcisinin, dernek temsilcisinin, Bölge Jandarma komutanın ve emniyet amirinin katılım gösterdiği festivalde Çamoluk Usluca Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı eşliğinde Çamoluk Ağası ve Çamoluk Usluca Köyü Ağası ile beraber köy halkına seslenildi. Halaylar çekildi, ses sanatçıları eşliğinde horonlar oynandı. Havai fişek gösterileri eşliğinde festivalimize katılım sağlayanlar güzel bir gün yaşatmanın gururunu dernek olarak yaşadık.

Belediye Başkanımız, Kaymakamımız  ve Çamoluk Usluca Köyü Sosyal Yardımlaşma Dernek başkanımız Selçuk Dokgöz’ün konuşmaları sonrasında halk müziği sanatçıları eşliğinde eğlenen misafirlerimizi her sene olduğu gibi bu senede mutlu bir şekilde ağırladık. Ayrıca dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından Çamoluk Usluca Köyü ağasına birde portre resim hediye edildi.

Çamoluk Usluca Köyü Derneği

ETKİNLİK VİDEOLARI İÇİN TIKLAYINIZ