Usluca Köyü Derneği
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Usluca Köyü Olarak 60. Yılımızda Kemerburgaz’da Bir Araya Geldik

Usluca Köyü Derneği olarak  60’ncı yılımızda Eyüp Belediyesi Kemerburgaz Kurt Kemeri Mesire alanında düzenlediği ‘‘Piknik Organizasyonu” ile 2022 -2023 yılı köy ağamızı seçtik, hemde Pandemi nedeniyle yapamadığımız köy pikniğimizi yaptık.

Usluca Köyü Derneği olarak her yıl piknik şölenlerimizde bir araya geliyoruz.
Usluca Köyü Derneği olarak her yıl İstanbul ve Usluca Köyünde piknik ve birlik beraberlik etkinlikler düzenliyoruz.  İki yıldır pandemi nedeniyle düzenleyemediğimiz etkinliğimiz bu yıl Eyüp Sultan Belediyesi Kurt Kemeri Mesire Alanı Kemerburgaz’da gerçekleştirdik, etkinliğimize katılım sağlayan köylülerimize ve misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Kurt Kemeri Mesire alanında düzenlediğimiz etkinliğimizde bir birinden değerli sanatçılarımız sahne aldılar. Misafirlerimizi davul zurna ekibimiz ile karşıladık. Etkinliğimize katılan misafirlerimiz için piknik alanında yemek ve ikramlarda bulunduk, her pikniğimizde olduğu gibi çay ikramlarımızda gün boyu devam etti. Piknik etkinliğimizde çocuklarımız için hazırladığımız yüzlerce oyuncak ile çocuklarımızın sevincine ortak olduk, çocuklarımıza dondurma ikramlarımız her yıl olduğu gibi bu yılda devam etti. Çiğ köfte ikramlarımız ve daha bir çok ikramımız ile devam eden etkinliğimize katılanlar ile horonlar eşliğinde birlik ve beraberliğimizi pekiştirdik.

Usluca Köyü Ağasını Seçti 

Usluca Köyü Derneği olarak iki yıldır yapamadığımız ağalık seçimimizi yaptık. Ağalık “Hayır” yarışında bir araya gelen köylülerimiz derneğimize katkıda bulundular. Piknik etkinliğimizde komşularımız yardımda ve hayırda adeta yarışarak derneğimizin yayında olduklarını bir kez daha gösterdiler. Ağalık seçiminde sunuculuğu Aytaç Öksüz ve Selçuk Dokgöz birlikte yaparak 2022-2023 yılı ağamızıda seçmiş olduk. Yaklaşık 3 yıldır ağalık görevini yürüten iş insanı A.Mahmut Aydın görevini davul zurna eşliğinde Usluca Köyü Derneği ağası seçilen iş insanı Usluca Otomotiv işletmecisi Sinan Dokgöz’e teslim etti. Sinan Dokgöz ağalık elbisesini giyerek etkinliğimize katılanlarla tek tek tokalaştı. Derneğimizin 60. yılında 60 bin tl ile Köy Ağası seçilen Sinan Dokgöz’ü kutluyor, 3 yıldır köy ağalığımızı yürüten A.Mahmut Aydın ve daha öncesinde köyümüze hayırda ve yardımlaşmada hizmet vermiş tüm ağalarımızıda tebrik ediyoruz. Yeni ağamıza ise hayırlı uğurlu olsun diyoruz.

Usluca Köyü Derneği tarafından Kurt Kemeri Mesire Alanı Kemerburgaz’da düzenlenen etkinliğe AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Çamoluk Dernek Başkanı Hacı Canik ve yönetim kurulu, Esenler Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Kaya, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Selim Bilmen, Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Refahiye Ören Köyü Dernek Başkını Kamil Palut, Hacıahmetoğlu Köyü Dernek Başkanı Yaşar Çaputlu ve yönetimi, Köroğlu Mahallesi Dernek Başkanı Davut Açıkgöz ve yönetimi Pınarlı Köyü Dernek Başkanı Mehmet Bozkurt ve yönetimi, Kaynar Köyü Dernek Başkanı Alaattin Göbül ve yönetimi, Kaleder Köyü Dernek Başkanı Numan Kaleli ve yönetimi, Yenice Köyü Dernek Başkanı Hasan Cebbar ve yönetimi, iş insanları Mehmet Güven, Hafız Palut, Bayram Güven, Sedat Kansı, Sedat Şimşek gibi isimler ile Kelkit Vadisine yayın yapan Vadinin Sesi Kadir ve Mustafa Kılıç, Lonca Medya Genel Yayın Yönetmeni Durbey Duran ve Usluca Köyü sakinleri katılım sağladı.

Usluca Köyü Derneği piknik organizasyonunda sunumlarıyla Aytaç Öksüz ve Selçuk Dokgöz etkinliği sunarken ses sanatçıları Recep Dönmez, Onur Aydın, Hakan Dirice, Yakup Karsavran, Filiz Ağar bir birinden güzel eserlerini piknik etkinliğimize katılım sağlayanlar için seslendirdi. Sanatçılarımızın performansı ile horon oynayanlar şenliğe renk kattılar.

Tüm köylülerimizi Bayramın 3. günü Usluca Köyünde düzenleyeceğimiz piknik organizasyonuna bekliyoruz. Piknik Etkinliğimiz resimlerimizin tamamına Sosyal Medya Hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Usluca Köyü Derneği Kemerburgaz Pikniği