Usluca Köyü Derneği
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Usluca Köyümüz Geleneksel Pikniği

Usluca Köyü Derneği Piknik Organizasyonu Gerçekleşti

Çamoluk Usluca Köyü Derneği olarak her yıl geleneksel olarak gerçekleştirmiş olduğumuz Çamoluk Usluca Köyü Dernek piknik organizasyonumuz Kemerburgaz Bahçelievler Belediyesi Çatalçeşme Mesire alanında gerçekleşti. Usluca Köyü Dernek Başkanımız Selçuk Dokgöz ve yönetim kurulu üyelerimizin özverili çalışmaları ile hazırlanan piknik organizasyonumuzun sunumu Hüseyin Yetimova ve ekibi tarafından sunulurken, davulu ve zurna ekibi olarak Fikret Çukuryurt ve ekibi bizimle birlikteydi.

Gün Boyu Ses Sanatçıları Eşliğinde Horon Gösterisi

Usluca Köyü Dernek pikniğimizde yöremiz ses sanatçıları Nazmi Can, Sevil Katran, Hüseyin Kaya bir birinden güzel eserlerini piknik organizasyonumuza katılanlar için seslendirdiler. Pikniğe katılanların horonları eşliğinde güzel bir müzik şöleni ile bizleri sizlerle buluşturan ses sanatçılarımızada ayrıca derneğimiz, köyümüz ve pikniğimize katılanlar adına teşekkür ediyoruz.

Çocuklar Unutulmadı

Dernek yönetimi ve hayırsever işadamlarımız tarafından önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda yine piknik alanında çocuklarımız için oyuncaklar ve dondurma dağıtımı gerçekleşti. Çocuklarımızın sevinçleri görülmeye değerdi. Piknik organizasyonlarımızın en güzel anlarından biri olan oyuncak ve dondurma dağıtımında çocuklarımızla birlikte olduk, onlarla birlikte bizlerde eğlendik.

Ağalık Yarışı değil, Hayır Yarışı Gerçekleşti

Usluca köyü derneği olarak her yıl geleneksel olarak gerçekleştirmiş olduğumuz ağalık yarışı sunucu Hüseyin Yetimova tarafından gerçekleşti. Ağalık yarışı için köylülerimiz alandaki yerlerini alırken, izleyiciler ve konuklarda yarış heyecanına ortak oldular. 2008 yılı köy ağamız Harun Karsavran’ın sahnede yerini alması ile başlayan hayır yarışına katılım sağlayan ve destek veren tüm hemşehrilerimizide ayrıca dernek yönetimi olarak kutluyoruz. 2019 yılı ağası olarak seçilen A.Mahmut Aydın seçildi. Dernek yönetimimiz adına her iki köy ağamızıda ayrıca tebrik ediyoruz ve kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Her iki ağamızın birlikte yöresel kıyafetlerini giyerek piknik organizasyonuna katılanları ziyaret etmesi ise ağalık geleneğinin en güzel örneklerinden biri olarak yerini alıyor.

Çamoluk Usluca köyü derneği olarak yola çıkmış olduğumuz ilk günden beri tek hedefimiz Usluca Köyünün birlik ve beraberliğini yeni nesillere aktarabilmektir. Köyümüz ve dostlarımızın desteği ile faaliyetlerimizi Usluca Köyümüze yakışır bir şekilde devam ettirmekteyiz. Elimizden gelenin en iyisini sizler için yapmaya çalışmaktayız, eksiklerimiz ve hatalarımız olursa affola, katkı sağlayan tüm hayırseverlerimize, destek veren Usluca Köyü gençliğine ve tabiki 2018-2019 yılı Ağalarımız Harun Karsavran ve A.Mahmut Aydın’a sizler adına yönetim kurulu olarak teşekkür ediyoruz.

Usluca Köyü Dernek pikniğimize katılım sağlayan ve mesajlarını yollayan herkese bir kez daha teşekkür ederken, Piknik organizasyonumuzda bizlerle birlikte olan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ve Kağıthane AK Parti İlçe Başkanı Serdar Cantürk Çamoluk Dernekler Başkanı Hacı Halil Canik ve bizzat piknik alanında bizleri ziyaret eden dernek başkanları ve işadamlarımıza teşekkür ederiz. Bölge basın mensuplarımıza ise göstermiş oldukları ilgi ve emeklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz.

Pikniğimizde ayrıca hizmet veren tüm dostlara gönül dolusu sevgilerimizi yolluyor bir sonraki yıl buluşmak ümidiyle…

Çamoluk Usluca Köyü Derneği

PİKNİK GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ