Usluca Köyü Derneği
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Çamoluk Derneğinde 3. Hacı Canik Dönemi

Çamoluk Derneği Olağan Kongresini düzenledi.

Çamoluk Eğitim ve Kültür Derneği Olağan Kongresi 19 Ocak 2020 pazar günü İstanbul Üsküdar Ferah Mahallesinde bulunan Çamoluk Kültür Merkezinde yapıldı. Tek aday ile girilen kongreye Çamolukluların ilgisi yoğun oldu. Saat 13:00’de başlayan kongrede ilk önce yoklama ve saygı duruşu yapıldı. Daha sonra Ali Osman Gecü başkanlığında divan yönetimi teşekkül etti. Divan kurulu yönetiminde kongre maddeleri tek tek oylanıp kabul edilirken yapılan başkanlık oylamasında da Hacı Canik bütün üyelerin oyunu alarak tekrardan 3. dönem Çamoluk Dernek Başkanı olarak seçildi. Kongreye Çamolukluların yanı sıra Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, Ataşehir Giresunlular Dernek Başkanı Fatih Yelekoğlu Alucra Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Salim Kuzyurt ve Adnan Saatçi, Giresun Medya Platformu Yönetiminden; Sadi Toygar, Aydın Kömürcü ve Metin Ruşen, Küçükçekmece Giresunlular Dernek Başkanı Yalçın Kaya katıldılar. Şebinkarahisarlı Rahşan Ecevit’in cenaze töreni dolayısıyla katılması beklenen bazı protokol misafirlerinin de katılamadıkları gözlendi. Giresun Federasyon Başkanı Muhterem Memiş ve Çamoluk Dernek Başkanı Hacı Canik birer konuşma yaptılar.

Çamoluk Derneğinde alınan kararla birlikte bundan böyle üç yılda bir seçim olacak. Yeni seçilen yönetim de üç yıllığına seçilmiş oldu.

Ayrıca alınan başka bir kara ile de; daha önce başkanlık yapmış ve kanaat önderi kişilerin istişare kurulunda yer almasına karar verildi.

Hacı Caik ile birlikte Çamoluk Dernek Yönetimine; Ahmet Çolakel, Azizi Münüklü, Cemalettin Çolak, Dursun Uras, Ekrem Dereçayır, Emrullah Tonbul, Erhan Sakızcı, Halil Üdük,, Hüseyin Kızılhan, Kadir Alegöz, Kenan Dikmen, Mustafa Kürkçü, Necdet Arabul, Selim Bakan, Serhat Taşçı, Umut Meğrili, Ünal Sarıdoğan, Yasin Gecü, Yunus Acar, ve Yusuf Buğra Safi, Esat Selvi, İsmail Aydın,Harun Selimoğlu, Ergün Karabul, Bahattin İğneci, Erdal Ekmen, Mevlüt Düz, Eyüp Tatar, Saim Başkan, Asım Kaleli, Hafız Bakırhan,Uğur Aydın, Ağgül Akpınar, Ahmet Kürkçü, Eyüp Düztaş,Durkaya Çaputlu, Numan Yalçınkaya, Kaya yaşar Conbaş,Mehmet Nişli,Zafer Tepeyurt, Salim Kütük seçildiler.
Derneğimizi Temsilen Yönetime Başkanımız İsmail Aydın ,Yasin Gecü ve Uğur Aydın Hacı Canik Başkan Tarafından Yönetime Alındı…

Kaynak Çamoluk Haber..