Usluca Köyü Derneği
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Duyarlı Olalım

Ülkemizde geniş bir ağı olan israil ürünleri birçok yurtaşımız tarafından bilinçsizce alınıp kullanılıyor. Bu ürünler arasında ülkemizde en çok satılan şüphesiz coca cola. Coca cola 200’ün üzerinde ülkede faliyet gösteriyor. 2010 yılı verilerine göre Dünya’da Türkiye coca cola tüketiminde ilk 10’un içinde yer alıyor. Yine 2010 yılı verilerine göre ülkemizde yıllık ortalama 547 milyon kasa coca cola satılırken, kişi başına yıllık 159 şişe tüketiyoruz. Ülkemizde son bir-iki yıl içinde israil ürünlerine olan talep azalsada; yine ciddi şekilde halkımız bu ürünleri kullanıyor.
Aldığımız ürünler yahudi malı ise para yahudilere gider ve yahudileri biz kalkındırmış oluruz. Kendi ürettiğimiz ürünleri kullanarsak para bizde kalır ve kendi yaşadığımız ülke kalkınır. Hangisini tercih edersiniz? Biz mi? Yahudiler mi?
Peki aldığımız ürünün türk malımı, israil malı mı olduğunu nerden anlayacağız?
Normal şartlarda “made in israil” yazması lazım. Buna ilave olarak;
Eğer ürünün üzerindeki etikette barkod var ise, bakodun baştan 3 karakterine bakın. İsraile EAN tarafından verilmiş ülke numarası 729 dur. Yani barkotta 729 ile başlıyor ise o mal İsrail malıdır.
Eger malzeme üzerindeki etikette üretici kodu (NCAGE Code olarakta bilinir ve 5 karakterden oluşur) rakamla başlayıp son karakteri “A” ile bitiyor ise o mal İsrailde üretilmiştir.
Ayrıca ürün üzerinde 13 karakterden oluşan nato stok numarası var ise, bu stok numarasının beş ve altıncı rakamlarının 31 olması, o ürünün İsrail malı olduğunu gösterir. Türk malı olan ürünlerin barkod numarası nın ilk karakteri 869 dur.
İsrail her geçen gün Müslüman’lara uyguladığı şiddeti arttırıyor. İşin en acı tarafı ise, her aldığımız israil malı ile belki de bir müslüman kardeşimizin katledilmesine neden oluyoruz.