Usluca Köyü Derneği
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Gayemiz İnsanlığa Hizmet

Bismillahirrahmanirrahim

Gayemiz rabbimizin rızası dahilinde işler yapmak iyiliğe,güzelliğe,sıla-i rahime yeniden dirilişe vesile olmaktır.
Bu düstürumuz asla değişmeyecek ve inşeAllahü teala bu yolda daim olacağız.
İnancımız gereği şunu bilir ve iman ederizki ” BOYNUZSUZ KOÇ ,BOYNUZLU KOÇTAN HAKKINI ALACAKTIR” öyle ise bizler Usluca köylülerimiz, elden gelen imkanları vatanımızın köyümüzün menfatine olacak şekilde kullanmaz ve ümmeti Muhammedin hayrına vesile olmazsak bunun vebalini vereceğiz demektir.
Geçmişte HAK TEALA nasip eyledi büyüklerimizin  yanımda olması hasebiyle köyümüz Gençliğine yönelik acizane bazı hizmetlerimiz oldu,daha sonra yıllar geçtikçe bu faliyetlerimiz hep özlenir beklenir oldu.
Son günlerde özellikle genç arkadaşlarımızdan köyümüzü gerçekten seven hemşehrilerimizden yoğun ısrar ve destekden dolayı inşeALLAHÜ RAHMAN USLUCA KÖYÜ DERNEK BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM.
Atalarımızın deyimidir” BİR MIH ,BİR NALI ,BİR NAL,BİR ATI,BİR AT BİR KOMUTANI,BİR KOMUTAN BİR SAVAŞI KURTARIR” biz o mıh olmaya niyet ettik.
Ülkemizin geçmekte olduğu bu zorlu zamanda hep beraber yapacağımız sosyal faliyetlerle yeniden dirilişe vesile olmayı umuyoruz.Derdimiz genç nesillere yöresel kültürümüzü örf ananelerimizi hatırlatmak ve inşeALLAH bunu neslden nesile aktarabilmektir.
Tüm Usluca köylülerimizi  bu işe sahip çıkmaya ve heyecanımızı şevkimizi paylaşmaya çağırıyorum.
Rabbim nasip ederde görev bize tevdi edilirse Usluca köyümüzü tüm insanlarıyla bir ve beraber olacak herkesi kucaklayacak kendilerine usluca köyüne aidiyet duygusu vericek çalışmalarımız olucak.
Yoğun telefonlar alıyorum özellikle genç kardeşlerimden , hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum şunu bilinki her bir köylüm benim için çok değerlidir hepiniz listemde olmasanızda lütfen yanımda yöremde olun bu işi hep beraber ayaklandıracak ve ümit ederimki vatanımıza milletimize faydalı işler yapacağız inşeALLAH’ü TEALA
Yapılacak istişareler bilahere duyurulacak ve özellikle katılımınızı bekliyorum
NİYET HAYR,AKIBET HAYR
RABBİM BİRLİĞİMİZİ DİRLİĞİMİZİ DAİM EYLESİN
BİZLERİ HAK YOLDAN AYIRMASIN
ADİL İDARECİLERDEN OLALIM İNŞEALLAH